دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۷:۵۰
سرویس : مازندران
کد خبر : ۱۸۲۵۳۵
گزارشگر : ۱۰۵

ارائه خدمات مشاوره حقوقی به 543 مددجوی مازندرانی

(سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰) ۰۷:۵۰

رئیس اداره حقوقی کمیته امداد مازندران گفت: سال گذشته به 543 مددجوی مازندرانی خدمات مشاوره حقوقی ارائه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جواد اسدی، رئیس اداره حقوقی کمیته امداد مازندران اظهار داشت: سال گذشته 23 میز خدمت حقوقی درسطح ادارات کمیته امداد شهرستان ها اجرا و برای 991 نفر نیز در 41 جلسه کلاس آموزشی برگزار شده است.

وی افزود: ۵۰ وکیل نیکوکار در استان نیز در زمینه پیگیری و مشاوره حقوقی مددجویان همکاری دارند و تاکنون کمک های خوبی در بخش های مختلف حقوقی و معاضدت حقوقی از طریق وکلای نیکوکار به مددجویان ارائه شده است.

رئیس اداره حقوقی کمیته امداد مازندران تصریح کرد: 598 مورد مکاتبه از سوی نمایندگان مازندرانی در مجلس شورای اسلامی در بخش حقوقی به کمیته امداد استان صادر شد که از این تعداد به امور 451 مددجو رسیدگی شده و مابقی در دست اقدام است.

وی افزود: مکاتبات نمایندگان در بخش کمک های بلاعوض، وام اشتغال، هزینه های زندگی ، مسکن و ... بوده است.

وی با بیان اجرای مجازات های جایگزین حبس هم گفت: در سال گذشته برخی از قضات ، آرا خوبی به استناد ماده ۷۹ قانون مجازات اسلامی در مورد مجازات جایگزین حبس برای ارائه خدمات به مددجویان صادر کردند.

اسدی گفت: تفاهم نامه ای هم در این زمینه با رئیس کل دادگستری مازندران تنظیم شد تا با همکاری قضات استان بخشی از مشکلات مددجویان مرتفع شود.

وی به پیگیری پرونده حقوقی درسطح محاکم قضایی توسط اداره حقوقی اشاره کرد و گفت: 41 فقره پرونده مددجویی توسط این اداره پیگیری شد.

 

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۹۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید