دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۰
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۸۲۵۵۴
گزارشگر : ۱۰۳
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد

رشد 69 درصدی ایجاد مراکز نیکوکاری

(سه شنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۴۰

تعداد مراکز نیکوکاری در سال گذشته از 159 مرکز در پایان سال 98، به 268 مرکز رسیده است که نشان از رشد 69 درصدی دارد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جهانبخش رضایی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌غربی کمیته امداد آذربایجان‌غربی بیان کرد: تعداد مراکز نیکوکاری در سال گذشته از 159 مرکز در پایان سال 98، به 268 مرکز رسیده است که نشان از رشد 69 درصدی دارد.

وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین اهداف و برنامه های کمیته امداد آذربایجان‌غربی، افزایش تعامل با خیران و موسسات خیریه مردم نهاد  در راستای تسهیل در خدمات رسانی به محرومان و نیازمندان است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌غربی تصریح کرد: از 268 مرکز نیکوکاری موجود در سطح استان 48 مرکز روستایی و 151 مرکز در شهرستان‌های استان فعالیت می کنند و در یک تقسیم بندی کلی می توان گفت در حال حاضر به ازای هر 11 هزار و 192 نفر، یک مرکز نیکوکاری وجود دارد.

وی افزود: از مجموع مراکز نیکوکاری  موجود، هفت مرکز دانشگاهی 12  مرکز در حوزه های علمیه و 20 مرکز در مدارس فعالیت می کنند که در مجموع 32 مرکز نیکوکاری، فرهنگی هستند .

رضایی خاطرنشان کرد: نگاهی گذرا به عملکرد مراکز نیکوکاری فعال در سال گذشته ، حکایت از آن دارد که در مجموع بیش از 120 میلیارد تومان کمک مردمی جمع آوری شده که از این میزان، 14 درصد نقد، 80 درصد کالا و 6 درصد خدمات بوده است.

وی تصریح کرد: از مجموع کمکهای جمع آوری شده، بیش از 3 میلیارد و 500 میلیون تومان در زمینه جهیزیه ، 6 میلیارد تومان در زمینه مسکن و در زمینه فرهنگی و آموزشی بیش از 6 میلیارد و 282 میلیون تومان کمک مردمی جمع آوری شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد آذربایجان‌غربی افزود: همچنین در زمینه بهداشت و درمان 4 میلیارد و 595  میلیون تومان، در زمینه اشتغال و کارآفرینی یک میلیارد و 389 میلیون تومان و در زمینه کمک معیشت 98 میلیارد و 522 میلیون تومان کمک مردمی در مراکز نیکوکاری جمع آوری شده است.

وی یادآورشد: راه اندازی کارگاه دوخت ماسک، اهدای پک های بهداشتی، تب سنجی و ضدعفونی معابر در مناطق محروم، توزیع سبد معیشتی ، توزیع گوشت قربانی، طرح اهدای نان مهربانی، تهیه و توزیع شیرخشک و پوشک فرزندان مددجو، تهیه و توزیع تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت و اهدای پوشاک و لوازم ضروری زندگی از دیگر اقدامات صورت گرفته در مراکز نیکوکاری بوده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۱۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید