دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۶
سرویس : زنجان
کد خبر : ۱۸۲۵۶۵
گزارشگر : ۸۷
مدیر کل کمیته امداد استان خبرداد؛

افزایش تعداد مراکز نیکوکاری استان زنجان به 137 مرکز

(چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۴۶

137مرکز نیکوکاری در استان زنجان زیر نظر کمیته امداد استان زنجان فعالیت می کنند که تعدادی از این مراکز فعالیت خودرا به سمت تخصصی شدن وتوانمندسازی مددجویان از جمله اشتغال وکارآفرینی ،مددکاری ،فرهنگی وتحصیلی ومسکن وساختمان سوق داده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد ،هدایت صفری مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در جلسه این هفته شورای مدیران که با حضور رئیس هیات عامل یکی از مراکز نیکوکاری  فعال استان برگزار می شود گفت: رویکرد اصلی  کمیته امداد توانمندسازی وایجاد درآمد با ثبات در خانواده هاست و در این راستا اقدامات گسترده و حمایت های متعددی برای توانمندسازی خانواده های مددجویان انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه مراکز نیکوکاری با ایجاد انسجام ،وحدت حرکت می کنندافزود: برون سپاری پرونده های مددجویان  و واگذاری بخشی از کارهای کمیته امداد به این مراکز گام مهمی در کاهش محرومیت ومبارزه با فقر ودر نتیجه توانمندسازی خانواده های عزیز تحت حمایت است.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان اشتغال وخودکفایی ،مسکن وفرهنگی را سه ضلع توانمندسازبرای  مددجویان عنوان کردوافزود:با تخصصی شدن فعالیت های مراکز نیکوکاری زمینه توانمندی خانواده ها در حوزه های مختلف ازجمله اقتصادی ،اجتماعی وفرهنگی فراهم شده ومعیشت خانواده ها تامین می شود.

صفری ایجاد مراکز نیکوکاری را از اقدامات مهم واثر بخش کمیته امداد استان عنوان کرد وافزود: این مراکز در  مساجد  ودستگاههای اجرایی تشکیل می شود که  یکی از مهمترین نکات  در ارتباط با فعالیت این مراکز مدیریت آن توسط مردم است به طوری که جمع آوری کمک ها و توزیع آن به صورت کامل توسط خود آنها با رعایت کرامت انسانی انجام می شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان زنجان گفت: در سال گذشته بیش از 58میلیارد تومان کمک های مردمی از طریق 131 مراکز نیکوکاری جمع آوری ودر بین خانواده های نیازمند توزیع شده است.که در حال حاضر تعداد این مراکز در استان زنجان به 137مرکز افزایش یافته است.

در این جلسه علیرضا مولایی  رئیس مرکز نیکوکاری بنت الهدی حسینیه پاسداران ابهرگزارشی از اقدامات وعملکرد این مرکز ارائه دادودر پایان جلسه از رئیس مرکز نیکوکاری با حضور مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اهداء لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید