دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۵۹
سرویس : استان یزد
کد خبر : ۱۸۲۵۶۶
گزارشگر : ۹۷
مدیرکل کمیته امداد استان یزد مطرح کرد:

مشارکت در طرح "منزلت" برای کمک به سالمندان نیازمند یزدی

(چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۵۹

مردم خیراندیش استان یزد می‌توانند با مشارکت در طرح "منزلت" ماهیانه حداقل 50 هزار تومان به سالمندان ناتوان و نیازمند به‌عنوان پدر و مادر معنوی خود کمک کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمد شجاعان، مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه بیش از 13 هزار سالمند ناتوان و نیازمند تحت حمایت این نهاد هستند، گفت: مردم خیراندیش استان یزد می‌توانند با مشارکت در طرح "منزلت" ماهیانه حداقل 50 هزار تومان به سالمندان ناتوان و نیازمند به‌عنوان پدر و مادر معنوی خود کمک کنند.

وی افزود: این نهاد برای حامی یابی برای سالمندان نیازمند همانند طرح اکرام و محسنین برای حمایت مستمر از سالمندان نیازمند اقدام به طراحی شناسنامه ویژه برای آنان کرده است، در این شناسنامه مشخصات فرد سالمند، خدمات موردنیاز، نحوه کمک به آنان لحاظ شده است و نیکوکاران می‌توانند با انتخاب سالمند موردنظر در این طرح خداپسندانه شرکت کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد تصریح کرد: حدود 400 سالمندان تحت حمایت این نهاد نیاز به نگهداری دارند و تأمین پوشینه برای آنان به جهت تحمیل هزینه بالا نیازمند مشارکت خیران و اقشار مختلف جامعه است.

وی ادامه داد: این نهاد با حمایت مراکز بهداشتی درمانی به‌ویژه داروخانه‌ها و صنف لوازم تجهیزات پزشکی برای حمایت از سالمند خاص به‌صورت مستمر و ماهیانه نسبت به تأمین پوشینه و تجهیزات اولیه پزشکی مانند عصا و واکر موردنیاز با مشارکت خیران اقدام می‌کند.

شجاعان تصریح کرد: خیران می‌توانند در صورت تمایل برای ارائه کمک‌های غیر نقدی و ملاقات با سالمند تحت حمایت خود با دفاتر کمیته امداد در سراسر استان در ارتباط باشند.

شماره تماس 1811 نیز برای پاسخگویی به مردم نیکوکار در سراسر استان در نظر گرفته‌شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۸۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید