دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۱
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۲۵۸۸
گزارشگر : ۷۸

بیمه رایگان منازل تمامی مددجویان در سال 1400

(پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۱۱

نماینده مردم پنج شهرستان استان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی از بیمه رایگان تمامی منازل مددجویان در سال 1400خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محمد پاکمهر در  جلسه مجمع نمایندگان استان با محوریت خدمت رسانی به محرومان کمیته  امداد افزود: امسال 300 میلیارد تومان از بودجه کل کشور برای بیمه حوادث تمامی منازل مددجویان اختصاص یافته است.
پاکمهر همچنین با اشاره به معافیت مددجویان از پرداخت هزینه های انشعابات گفت: درصورتی‌که مددجویان الگوی مصرف در بحث مصرف انرژی را رعایت کنند از پرداخت هزینه‌های قبوض معاف می‌شوند.
وی خاطرنشان کرد: امسال برای درمان ناباروری هزار و 400 میلیارد تومان بودجه پیش بینی شده است که بخشی از آن به کمیته امداد اختصاص می یابد.
پاکمهر با اشاره به آسیب واحدهای مسکونی در زلزله گرمه و جاجرم نسبت به پیشگیری قبل از حادثه و مقاوم سازی مسکن مناطق روستایی تاکید کرد. 
وی پرداخت تسهیلات قرض الحسنه 100 میلیون تومان و ارایه کمک بلاعوض 30 میلیون تومانی را امری مهم در تسریع مقاوم سازی مسکن مناطق روستایی  برشمرد.
وی در ادامه از اشتغال دام سبک به عنوان راهبردی اقتصادی در توانمند سازی محرومان نام برد و افزود: خشکسالی و افزایش نهاده های دامی به عنوان چالش های پیش روی دامداری استان شناخته می شود.
وی گفت: اشتغالزایی دام سبک باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه بزرگترین رسالت امروز توانمندسازی است خانواده و فرزندان محرومان از طریق اشتغال است اظهار کرد: باید چالش های پیش روی کار افرینان شناسایی و در جهت پرداخت تسهیلات تکمیلی اقدام شود.
تعداد بازدید : ۱,۱۸۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید