دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۱۴
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۲۵۸۹
گزارشگر : ۷۸

تلاش مجلس در جهت تصویب طرح بخشودگی معوقات وام مسکن روستایی

(پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۱۴

نماینده مردم شریف اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی در تلاش است تا با ارایه یک طرح ویژه در نظام بانکی، امکان بخشودگی جرایم اقساط معوق برای بازپرداخت بدهی تسهیلات مسکن روستاییان را فراهم کند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته  امداد،  امان الله حسین پور در جلسه مجمع نمایندگان استان که با محوریت خدمت رسانی به محرومان کمیته امداد تشکیل شد، افزود: در راستای مساعدت به بدهکاران تسهیلات روستایی، اجرای یک طرح در نظام بانکی با همکاری نمایندگان مجلس در آینده کلید خواهد خورد.
وی اقدام به اجرای این طرح  را در جهت خدمت رسانی مطلوب به روستاییان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد عنوان کرد و  گفت: پیش بینی این طرح در بودجه سال آینده به صورت پلکانی می تواند کمک خوبی در رفع دغدغه روستاییان و محرومان باشد.
وی ادامه داد: در صورت تصویب کلیات این طرح،  دولت موظف خواهد بود به صورت پلکانی نسبت به تسویه حساب های بانکی این قشر اقدام کند.
نماینده مردم شریف اسفراین همچنین به  رشد بودجه سال 1400 اشاره کرد و گفت:  بخش قابل توجهی از بودجه امسال برای رفع محرومیت زدایی پیش بینی شده است. 
وی رویکرد بودجه سال 1400 را محرومیت زدایی و کاهش فاصله های اجتماعی عنوان کرد و ادامه داد: کل بودجه سال قبل 800 میلیارد تومان بود که امسال با یک جهش به  هزار و 700 میلیارد تومان رسیده است.
وی تاکید کرد: باید حرکت جدی برای بهینه مصرف کردن بودجه سال جاری از سوی دستگاه ها اتفاق بیفتد تا خروجی مثبتی را در توانمندسازی محرومان در حوزه اشتغال، مسکن،  درمان و غیره داشته باشیم.
تعداد بازدید : ۱,۱۴۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید