دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۰
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۲۵۹۲
گزارشگر : ۷۸

برگزاری جلسه ویدئوکنفرانس شورای مدیران در کمیته امداد خراسان شمالی

(پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۰۰

جلسه شورای مدیران با حضور «جعفر صباغیان» معاون حقوقی و امور مجلس،«سعید زارع زاده» رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور و مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی و اعضای این شورا به‌صورت ویدئوکنفرانس تشکیل شد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی در این جلسه بر ضرورت ارتقاء و تجهیزات ساختمان‌های  ادارات تابعه، استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در جهت خدمت به محرومان و پیگیری تخصیص بودجه سال 1400 در پرداخت‌ها و هزینه‌ها تأکید کرد.
مجید الهی راد همچنین در این نشست نسبت به توسعه بیمه اجتماعی مددجویان تأکید کرد و به دلیل اهمیت توانمندسازی از این شیوه، خواستار توجه بیش‌ازپیش این موضوع در سطح کلان کشور شد.
سعید زارع زاده، رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور نیز در این جلسه بیان کرد: از زمان شیوع کرونا تاکنون بار مراجعات به کمیته امداد 500 درصد افزایش‌یافته است.
وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد نیز در این راستا با اجرای طرح ایران همدل و جذب مشارکت هزار و 200 میلیارد تومانی با استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها و خیران توانست اقدامات خوبی در این بخش ارائه دهد.
وی در ادامه به اقدامات جدید کمیته امداد در یکسان‌سازی خدمات به مستمری‌بگیران و تبصره 14 اشاره کرد و گفت: این طرح باعث ایجاد توانمندسازی در بخش‌های نیازسنجی مددجویان شده است.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور به توسعه طرح‌های نوین تشکیلاتی اشاره کرد و گفت: استفاده از این ظرفیت کاهش هزینه‌های تشکیلاتی را به دنبال دارد و به‌این‌ترتیب بخش قابل‌توجهی از کارکرد حوزه فناوری اطلاعات با استفاده از این سامانه یکپارچه و کارآمد به‌روز می‌شود.
زارع زاده توسعه زیرساخت‌های ایجاد مراکز نیکوکاری را اقدامی در جهت مردمی کردن خدمات‌رسانی به نیازمندان دانست و تصریح کرد: بیش از70 درصد هزینه تشکیلاتی خیریه‌ها از کمک‌های مردمی تأمین می‌شود و این در حالی است که در کمیته امداد تمامی هزینه‌های تشکیلاتی جاری و پرسنل از محل منابع دولتی تأمین می‌شود.
وی خرید ساختمان‌های مناسب برای صندوق‌های قرض‌الحسنه در سطح کشور را منوط به جذب مشارکت خیران در سپرده‌گذاری و افزایش پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان عنوان کرد.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور همچنین به توسعه بیمه درمانی بیماران صعب‌العلاج و انعقاد قرارداد با بیمه آتیه سازان در جهت بهبود فرآیند خدمت‌رسانی اشاره کرد و افزود: با پرداخت هزینه‌های بیماران زمینه آسایش خانواده‌های این قشر فراهم می‌شود .
وی همچنین به انجام پالایش اطلاعات خانوارها در جهت تشخیص نیازمندان از افراد توانمند تأکید کرد.
سعید زارع زاده در خصوص مسکن محرومان نیز گفت: طبق برنامه‌ها تا سال آینده پرونده تمام مددجویان نیازمند ساکن در روستاها بسته می‌شود و خانواده‌ای بالای سه نفر و دارای زمین، صاحب مسکن می‌شوند.
جعفر صباغیان، معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد نیز در این جلسه به بیان اهمیت و ضرورت کار در امداد اشاره کرد و گفت: شرایط حاضر جامعه و فشارها وارده به محرومان براثر شرایط اقتصادی نامطلوب اهمیت ضرورت کار در امداد را نشان می‌دهد.
وی گره‌گشایی از کار مردم در ابعاد گسترده را مورد رضایت خداوند باری‌تعالی عنوان کرد  و در ادامه به برکات تعامل کمیته امداد با نمایندگان مجلس اشاره کرد و افزود: افزایش بودجه سال 1400 قطعاً دستاوردهای خوبی در حوزه مسکن، اشتغال و مستمری مددجویان به دنبال دارد و البته افزایش سرانه بودجه سال جاری نیازمند همدلی و افزایش فعالیت‌ها و تعاملات می‌باشد.
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد کشور به استفاده از ظرفیت مردمی در کسب درآمد برای ارائه خدمات به مددجویان تأکید و خواستار استفاده بهینه از بودجه شد.
صباغیان از توانمندسازی محرومان به‌عنوان اصلی‌ترین راهبرد کمیته امداد نام برد و خاطرنشان کرد: خروج از چرخه حمایت از طریق توانمند سای باید موردتوجه قرار بگیرد.
وی به‌کارگیری نسخه درست و مناسب در اجرای فعالیت‌ها و عملکردها را امری مهم در نبود انحرافات در حوزه کمیته امداد ذکر کرد.
معاون حقوقی و امور مجلس کمیته امداد کشور درباره طرح جدید امداد هوشمند وامداد کارآمد نیز گفت: اجرای این طرح به‌صورت پایلوت با مشارکت پنج استان هم‌اکنون در حال اجرا است.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید