دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۲
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۸۲۵۹۷
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد خبر داد:

شناسایی ۲۰۰ هزار خانواده نیازمند فاقد مسکن در کشور/ کمک ۱۲۰۰ میلیارد تومان نهادهای انقلابی در پویش ایران همدل

(شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۲۲

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور از شناسایی ۲۰۰ هزار خانوار فاقد مسکن نیازمند خبر داد و گفت: کار ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن برای این خانواده‌ها از تیرماه آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سعید زارع‌زاده با حضور در جلسه کارگروه مسکن محرومان خراسان شمالی گفت: بعد از فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به نیازمندان، دستگاه‌های انقلابی کشور در قالب طرح ایران همدل  بیش از ۱۲۰۰ میلیارد تومان به محرومان کمک کردند.
 
وی یکی از اقدامات کمیته امداد در بحث توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت را ساخت مسکن عنوان کرد و ادامه داد: با نیازسنجی انجام ‌شده ۲۰۰ هزار خانوار محروم کشور فاقد مسکن شناسایی شده‌اند.
 
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد کشور اضافه کرد: به منظور رفع نیاز این خانواده‌ها تفاهم‌نامه چند‌جانبه بین کمیته امداد، بنیاد مستضعفان، آستان قدس، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و سپاه منعقد شده و قرار است در ابتدا برای ۵۰ هزار خانوار محروم کشور خانه ساخته شود.
 
زارع‌زاده اظهار کرد: کار کارشناسی این تفاهم‌نامه آغاز شده و با تشکیل پرونده‌های مددجویان از تیرماه سال جاری ساخت این خانه‌ها شروع می‌شود.
 
وی به برنامه‌های این نهاد برای تسریع در ساخت واحدهای مسکونی محرومان اشاره کرد و ادامه داد: کمک به آسان‌سازی ضمانت‌های بانکی و مشارکت دستگاه‌های خدمات‌رسان همچون شرکت آب، برق و گاز در جهت ارائه خدمات مکمل برای تسریع در ساخت مسکن محرومان مورد نیاز است.
 
وی همچنین از افزایش سقف وام‌های مسکن محرومان تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان خبر داد و افزود: این وام‌ها به‌صورت قرض‌الحسنه با بازپرداخت ۲۰ ساله به نیازمندان پرداخت می‌شود.
 
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱,۲۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید