دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۵
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۸۲۶۱۴
گزارشگر : ۷۹

حمایت کمیته امداد از 5500 کودک و مادر نیازمند در خراسان جنوبی

(دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰) ۱۱:۴۵

چهار هزار کودک مبتلا به سوءتغذیه و هزار و ۵۰۰ مادر باردار و شیرده از خدمات حمایتی این نهاد در استان بهره‌مند هستند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سید رضا حسینی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی گفت: چهار هزار کودک مبتلا به سوءتغذیه و هزار و ۵۰۰ مادر باردار و شیرده از خدمات حمایتی این نهاد در استان بهره‌مند هستند.
حسینی افزود: هدف کمیته امداد از حمایت کودکان گرفتار سوءتغذیه و مادران باردار و شیرده، ارتقای وضعیت تغذیه این افراد است.
وی گفت: رویکرد اصلی این نهاد، آموزش شیوه‌های ارتقای کیفیت مراقبت از مادران باردار، شناسایی زودهنگام مادران مبتلا به سوءتغذیه و اجرای موفق طرح توزیع سبد غذایی سالم و کامل است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی ادامه داد: مادران باردار از ابتدای ماه چهارم بارداری تا ۲۴ ماه پس از زایمان مشمول بهره‌مندی از مزایای این طرح می‌شوند تا بدین ترتیب دوره بارداری و شیردهی موفقی را سپری کنند.
وی گفت: کودکان دچار سوءتغذیه نیز توسط مراکز بهداشت و درمان استان شناسایی و به کمیته امداد معرفی می‌شوند و این نهاد برای رفع سوءتغذیه این کودکان نیز ماهیانه کارت‌های سبد غذایی به ارزش ۱۰۰ هزار تومان به منظور خرید از فروشگاه صادر می‌کند.
حسینی افزود: سبد غذایی شامل برنج، ماکارونی، عدس، پنیر، مرغ، خرما، روغن، نخود، لوبیا، تن ماهی و سویا است که ماهیانه بین مادران باردار و شیرده همچنین کودکان توزیع می‌شود.
وی با اشاره به اجرای طرح هم‌سفره با رویکرد تلاش در راستای رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال بیان کرد: این طرح به‌منظور تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند که سرپرستان آنها توانایی مالی کافی را ندارند، اجرا شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خراسان جنوبی تاکید کرد: سوءتغذیه این کودکان در صورت بی‌توجهی می‌تواند در آینده بیماری‌ها و ناهنجاری‌های زیادی در پی داشته باشد.
وی گفت: برای تامین مواد خوراکی مورد نیاز هر کودک، حساب بانکی ویژه‌ای افتتاح‌ شده که سقف برداشت ماهیانه سرپرست خانواده برای هر کودک معادل تهیه یک سبد غذایی است و فقط برای خرید اقلامی که مصرف آنها برای کودک مفید و ضروری است امکان خرید وجود دارد تا از این طریق مواد ضروری مورد نیاز رشد کودکان با نظارت این نهاد تامین شود.
انتهای پیام/

کمیته امداد،خراسان جنوبی
تعداد بازدید : ۶۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید