دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۸
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۲۶۱۸
گزارشگر : ۱۰۰

درآمد یک میلیارد تومانی ایتام هلیلان از محل کمک حامیان

(دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۲۸

مدیر کمیته امداد امام خمینی«ره» شهرستان هلیلان با بیان اینکه در سال ۹۹ تعداد یک هزار و ۲۷۹ حامی در این شهرستان شناسایی و جذب شده است گفت: در این مدت درآمد ایتام و فرزندان محسنین هلیلان از محل کمک حامیان بیش از یک میلیارد تومان بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،عزیزمراد غلامی اظهار داشت: فرزندان ایتام و محسنین این شهرستان ۱۸۸ نفر است که از این تعداد ۷۱ نفر فرزند یتیم و ۱۱۷ نفر جزو گروه محسنین محسوب می شوند.
وی با بیان اینکه مساعدت حامی ها به ایتام و محسنین به صورت نقدی و اهدا کالا بوده است، افزود: ۲۴ درصد درآمد مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از محل مشارکت حامیان ایتام و محسنین می باشد.
مدیر کمیته امداد هلیلان به اعتبارات هزینه شده برنامه های فرهنگی شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال در سال ۹۹ برای برنامه های فرهنگی اعم از کمک هزینه تحصیلی به ۶۲۰ نفر دانش آموز و دانشجو، پرداخت هزینه تحصیلی به دانش آموزان بازمانده و ترک تحصیل کرده، اهدا یک هزار و ۲۰۰ بسته نوشت افزار و لوازم التحریر، تجلیل از دانش آموزان برتر جشنواره قرآنی در قالب طرح ترنم نور و همچنین  مشاوره و آموزش خانواده پرداخت شده است.
غلامی اضافه کرد: همچنین در قالب جشنواره قرآنی سال 99 کمیته امداد شهرستان هلیلان به ۱۲ نفر دانش آموز برتر مبلغ ۵۰ میلیون ریال نقدی و ۱۰۰ میلیون ریال غیرنقدی پرداخت کرده است.
وی به دیگر خدمات فرهنگی این اداره به مددجویان شهرستان اشاره کرد و گفت: امور فرهنگی بمنظور حمایت از استعدادهای درخشان و برتر مددجویان این نهاد براساس منویات مقام معظم رهبری، شناسایی دانشجویان و دانش‌آموزان دارای استعداد برتر تحصیلی و نخبگی را دستور کار قرار داده است.
مدیر کمیته امداد هلیلان افزود: در این راستا بیش از ۴۰ نفر از نخبگان و استعدادهای برتر شهرستان در قالب بانک اطلاعاتی تحت حمایت های مالی قرار گرفته که انتظار می‌رود به منظور رفع دغدغه‌ها و افزایش انگیزه و خودباوری آنان ، خیرین ما را در راستای تحقق و شکوفا شدن این استعدادها یاری کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید