دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۰۸:۳۶
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۲۶۳۰
گزارشگر : ۸۴
ارمغان سفیران نیکی‌کمیته امداداستان سمنان به‌ سیستان وبلوچستان؛

برگزاری جشن توانمندی ایتام سه منطقه محروم زاهدان در تیرماه سال جاری

(سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰) ۰۸:۳۶

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان به سفر تیم استان سمنان تحت عنوان سفیران نیکی ( طرح سحاب رحمت) در اواخر سال گذشته به مناطق محروم فنوج، بزمان و شهر علی‌اکبر سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: این تیم با ارائه طرح منظومه توانمندی ایتام در مناطق ذکرشده، با همکاری اداره سیستان و بلوچستان موفق به احصا و رفع نیازهای ضروری زندگی ایتام در فاز نخست شدند و جشن توانمندی ایتام این مناطق در تیر ماه سال جاری برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سیده فاطمه تقوی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان، منظومه توانمندی ایتام که برای نخستین بار در استان سمنان کلید خورد را باهدف تأمین آتیه ایتام، رفع نیازهای ضروری زندگی، تقویت بعد فرهنگی، مدیریت نظام‌یافته نقدینگی و بکار انداختن منابع حمایتی در مسیر تولید و اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: این طرح در بازه زمانی سه‌ساله و در  سه فاز تعریف‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا کمیته امداد استان با اجرای این طرح در  سیستان و بلوچستان به مقابله با رفع فقر در این استان می‌پردازد و به تعبیری در این طرح، کم‌جمعیت‌ترین استان به فقر در بزرگ‌ترین استان فقیرنشین کشور می‌رود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان خاطرنشان کرد: تاکنون لوازم ضروری زندگی شامل یخچال، اجاق‌گاز، کولر، پنکه، فرش، موکت، تلویزیون، آبگرمکن و به ازای هر یتیم مقداری اسباب‌بازی شامل بازی‌های فکری و سرگرمی تهیه‌شده  است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سمنان از برگزاری جشن توانمندی ایتام در شهر زاهدان و در تیرماه سال جاری خبر داد و گفت: جشن توانمندی ایتام مناطق محروم فنوج، بزمان و شهر علی اکبر  یکشنبه ششم تیرماه سال جاری  در شهر زاهدان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه توانمندی فرهنگی ایتام و  اشتغال به ترتیب در فازهای دوم و سوم طرح منظومه توانمندی ایتام  قرار دارد، تصریح کرد: استان سمنان با ارائه این طرح ابتکاری توانسته آن را به‌عنوان الگویی در سایر استان‌ها قرار دهد.

شایان ذکر است، استان سمنان توانسته فاز نخست طرح توانمندی ایتام استان سمنان را بهمن ماه سال گذشته به اتمام برساند و هم اکنون وارد مرحله توانمندی ایتام در بعد فرهنگی شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۹۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید