دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۱۸
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۲۶۳۵
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه بوئین زهرا:

خدمت به نیازمندان وظیفه همگانی است

(سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۱۸

امام جمعه بوئین زهرا گفت: خدمت به محرومان و نیازمندان مختص قشر خاصی نیست و همه ما وظیفه داریم به اندازه توان خویش در این مسیر گام برداریم تا وظیفه و تکلیف خود را اداء کنیم.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام اسداله رضوانی در جریان بازدید از دو خانواده نیازمند که در قالب مفتاح الجنه برگزار شد، بیان کرد: خدمت به محرومان و نیازمندان یک تکلیف انسانی و دینی است و با فطرت انسانی عجین است.

وی ادامه داد: کمک به نیازمندان مختص افراد خاصی نیست از این رو نمی توان به صرف اینکه فرد یا افرادی در این مسیر گام بردارند، ما خود را از حضور در این مسیر محروم کنیم.

امام جمعه بوئین زهرا اضافه کرد: خدمت به محرومان نمی تواند محدود و محصور باشد چراکه وقتی روز حسابرسی بیاید یکی از سوال هایی که از ما می شود این است که آیا از مالی که در اختیارت بود حق سائل و محروم را اداء کردی.

وی افزود: ادای حق سائل و محروم در قرآن کریم به صراحت آمده است بنابراین همه ما باید در خدمت به محرومان تلاش کنیم و بدانیم که با کار جمعی و گروهی برای رفع محرومیت و پرداخت وجوه شرعی، محروم و نیازمندی نخواهد ماند.

حجت الاسلام رضوانی عنوان کرد: امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) با داشتن مجموعه شایسته در اقصی نقاط کشور و استان در حال ارائه خدمت است که برای شناخت محروم و نیازمند واقعی می توان از ظرفیت این نهاد استفاده کرد.

وی تصریح کرد: خدمت به محرومان و نیازمندان مختص قشر خاصی نیست و همه ما وظیفه داریم به اندازه توان خویش در این مسیر گام برداریم تا وظیفه و تکلیف خود را اداء کنیم.

امام جمعه بوئین زهرا خاطرنشان کرد: امدادگری افتخار است چراکه سیره امیرالمومنین علی (ع) و ائمه اطهار (ع) در عمل به این تکلیف است تا بستر زندگی شایسته برای محرومان فراهم شود.

وی اظهارکرد: کمک به نیازمندان از طریق مالی و غیرمالی ارزشمند است چراکه مهم این است که گره ای از زندگی نیازمندان باز کنیم و دردی از دردهای آنها را دوا کنیم.

وی یادآورشد: خدمت به محرومان و نیازمندان یکی از اصول انقلاب است که در بیان معمار کبیر انقلاب اسلامی نیز در توصیه های مختلف برجسته بوده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید