دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۲
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۸۲۶۵۵
گزارشگر : ۷۷

ایجاد 1560 طرح تولیدی صنایع دستی مددجویان در ده سال گذشته

(چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۳۲

در ده سال گذشته برای حمایت و راه اندازی 1560 طرح تولیدی صنایع دستی بالغ بر 17 میلیارد و 160 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان تحت پوشش پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، کریم زارع، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان، اظهار داشت: در ده سال گذشته بالغ بر 17 میلیارد و 160 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه برای حمایت و راه اندازی 1560 طرح تولیدی صنایع دستی به مددجویان پرداخت شده است.

کریم زارع، گفت: این نهاد در سال گذشته با هدف حمایت از مددجویان کارآفرین و هنرمند تحت پوشش خود، همچنین بهره مندی از پتانسیل موجود استان به عنوان قطب صنایع دستی کشور، با پرداخت 3 میلیارد و 797 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه، زمینه ایجاد 201 طرح تولیدی صنایع دستی را فراهم کرده است.

وی با اظهار امیدواری به افزایش تولید، مانع زدایی در شرایط اقتصاد فعلی جامعه و پشتیبانی از رونق بازار در حوزه صنایع دستی، افزود: با بهبود شرایط اقتصادی و ترویج و توسعه صنعت توریسم، شاهد افزایش قابل توجه این سهم در استان خواهیم بود، همچنان که در دو ماهه ابتدای سال جاری با استقبال مددجویان هنرمند اصفهانی برای راه اندازی 11 طرح تولیدی صنایع دستی، اعتباری بالغ بر 300 میلیون تومان هزینه شد.

زارع با اشاره به لزوم برگزاری دوره های آموزش های اصولی برای مددجویان، بیان داشت: دوره های آموزشی برای فعالان حوزه صنایع دستی در سه مقطع مقدماتی، پایدارسازی و مهارتی و با همکاری سازمان فنی حرفه ای و آموزشگاه های آزاد برگزار می شود.

مدیرکل کمیته امداد با بیان اینکه مجریان 537 طرح صنایع دستی در دوره های آموزشی پایدارسازی شغل خود شرکت کردند، ادامه داد: از آنجا که بازاریابی و فروش محصولات در بازار رقابتی صنایع دستی یکی از مشکلات رایج مجریان طرح های اشتغال کمیته امداد است، این دوره ها با عناوین "دیجیتال مارکتینگ، مشتری مداری و بازاریابی و فروش" با هدف تقویت و ثبات این طرح ها برگزار شد.

وی در پایان به پشتیبانی از مددجویان کارآفرین و بازاریابی محصولات تولیدی شان اشاره کرد و افزود: در جشن رمضان امسال با هدف ایجاد بستر مناسب برای فروش تولیدات مددجویان با انعقاد تفاهم نامه همکاری با فروشگاه اینترنتی "دیجی کالا" و ارائه تخفیف های ویژه، شرایط فروش محصولات صنایع دستی مددجویان فراهم شد.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید