دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۹
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۸۲۶۶۶
گزارشگر : ۸۹
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان مطرح کرد:

اشتغال خانگی 75 بانوی مددجوی چهارمحال و بختیاری در رشته‌های صنایع دستی

(چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۳۹

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان گفت: طی 2 ماهه نخست امسال زمینه اشتغال 75 زن سرپرست خانوار تحت حمایت در رشته‌های صنایع دستی نخ‌ریسی و گوهرتراش فراهم شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مهدی امیری بیان کرد: ایجاد زمینه اشتغال خانگی زنان سرپرست خانوار در راستای تأمین بخشی از هزینه‌های اقتصادی از رویکردهای این نهاد است.

وی بابیان اینکه حرفه گوهرتراشی از رشته‌های نوین صنایع دستی افزود: 31 بانوی مددجوی استان با گذراندن 80 ساعت دوره آموزشی توسط یکی از اساتید این حرفه در استان و دریافت لوازم مورد نیاز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ادامه داد: همچنین 44 بانوی دیگر نیز با گذراندان دوره‌های آموزشی و دریافت دستگاه و لوازم مورد نیاز مشغول به فعالیت شده‌اند.

امیری با اشاره به اینکه دستگاه و لوازم مورد نیاز به صورت رایگان در اختیار مددجویان قرار گرفته است خاطرنشان کرد: دوره‌های آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی برگزار شده است.

وی ضمن اشاره به درآمد بیش از یک میلیون تومان در ماه برای این بانوان تصریح کرد: تولیدات مددجویان توسط راهبران شغلی خریداری و در بازار به فروش رسیده می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۵۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید