دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۹
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۸۲۶۷۵
گزارشگر : ۹۶

805 خانواده کمیته امداد استان همدان در طرح مسکن محرومان صاحب‌خانه شدند

(پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰) ۱۱:۲۹

مدیرکل کمیته امداد استان همدان از خانه‌دار شدن 805 مددجو در این استان از طرح مسکن محرومان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، پیمان ترکمانه،  مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه طرح مسکن محرومان فی‌مابین سازمان برنامه‌وبودجه، بنیاد مسکن و استانداری همدان، اظهار کرد: طرح مسکن محرومین از اواسط سال گذشته آغاز و طبق هماهنگی به‌عمل‌آمده با اداره کل بنیاد مسکن استان، 1287 نفر از مددجویان دارای مسکن غیر مقاوم روستایی به بنیاد مسکن جهت استفاده از ظرفیت تفاهم‌نامه مسکن محرومین معرفی کردیم؛ که با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده، احداث 805 واحد انجام یا در حال تکمیل می‌باشند و امید است تا پایان شهریورماه سال جاری 1000 نفر از مددجویان روستایی در قالب این طرح صاحب‌خانه شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان با اشاره به پرداخت 105 میلیون تومان تسهیلات ساخت به هر واحد مسکونی، خاطرنشان کرد: مبلغ ۵۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه بلندمدت و  میلیون تومان هم بلاعوض از سوی بنیاد مسکن و 25 میلیون تومان نیز از سوی کمیته امداد به خانواده‌های تحت حمایت در این طرح پرداخت می‌گردد.

با توجه به افزایش بی‌سابقه قیمت مصالح ساختمانی، تلاش کرده‌ایم با مدیریت در متراژ ساخت و محدود شدن زیربنا به 50 تا 60 مترمربع از نیمه‌تمام باقی ماندن واحدها جلوگیری شود.

ایشان افزودند: در حال حاضر تعداد خانواده‌های روستایی دارای مسکن غیر مقاوم جامانده از برنامه ساخت مسکن امداد 614 نفر می‌باشند که 300 خانواده فاقد زمین و مسکن 314 نفر در حال تشکیل پرونده جهت احداث مسکن می‌باشند.

ایشان ضمن اشاره به 2859 مورد خدمت جانبی مسکن در قالب تعمیرات و کمک تکمیلی مسکن ارائه‌شده به مددجویان در سال 99 اشاره نموده و اظهار داشت: در این زمینه بیش از 25 میلیارد تومان هزینه شده است.

ترکمانه تعداد خانواده‌های مستأجر در استان همدان را 5670 خانوار اعلام کرد و ادامه داد: مسکن از پرهزینه‌ترین خدماتی است که به مددجویان ارائه می‌شود و ما تلاش می‌کنیم با کمک مردم خیر و نیکوکار و هم‌افزایی نهادها، بار سنگین مسکن را از دوش نیازمندان برداریم. ایشان مبلغ مساعدت بلاعوض خیرین و سایر ارگان‌ها را در سال گذشته 7 میلیارد و 68 میلیون تومان اعلام کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: در کنار حمایت‌های دولت و با مشارکت و همدلی هرچه بیشتر آحاد مردم نوع‌دوست و مسئولان بتوانیم زمینهٔ رفع مشکل مسکن خانوارهای نیازمند در استان همدان را فراهم کنیم؛ و در پایان افزود: نیکوکاران می‌توانند به‌منظور مشارکت در برنامه‌های تأمین مسکن برای مددجویان، از طریق مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان همدان اقدام کنند.

انتهای پیام

زمان مطالعه خبر: 1 دقیقه

تعداد بازدید : ۷۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید