دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۲۶۷۷
گزارشگر : ۸۰
در طرح ایران همدل صورد گرفت؛

کمک 22 میلیارد تومانی مردم استان قزوین به نیازمندان

(پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۴۲

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: در طرح ایران همدل که در ماه مبارک رمضان و همزمان با سراسر کشور در استان قزوین برگزار شد ۳۰۰ هزار پرس غذای گرم، سبد کالا و افطاری ساده به ارزش ۲۲ میلیارد تومان بین خانواده های نیازمند توزیع شد که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در نشست خبری با تعدادی از خبرنگاران، بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) رویکرد اصلی خود را بر توسعه مشارکت های مردمی در همه ابعاد قرار داده است.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) ادعا نمی کند که همه مشکل محرومان را حل می کند ولی این ادعا را داریم که با حضور و مشارکت مردم توانسته ایم به این مهم دست یابیم که کمتر کسی در محرومیت، بی کسی و تنهایی بماند.

وی اضافه کرد: محرومیت موجود در جامعه در جایی دیگر تولید می شود ولی انتظار می رود تا کوتاهی و قصور چند دستگاه دیگر توسط این نهاد با محدودیت های مالی مختلف، رفع شود.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین افزود: در شرایط کمبود امکانات و منابع مالی این مردم هستند که با حضور و مشارکت خود به رفع فقر و محرومیت زدایی کمک می کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده اظهارکرد: سال گذشته از محل کمکهای مردمی ۱۲۲ میلیارد تومان درآمد نقدی و غیرنقدی داشتیم که با توجه به برنامه پیش بینی شده ۱۵۳ درصد برنامه نسبت به سال ۹۸ تحقق یافت و ۶۰ درصد رشد داشته است.

فرهادی خاطرنشان کرد: درآمد حاصل از مشارکت مردم در چهار سرفصل اصلی زکوات، اکرام و محسنین، صدقات و سایر طرح ها (جشن نیکوکاری، نذر، قربانی و غیره) بوده که طی سال گذشته در بحث زکوات ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و در بحث اکرام ایتام و محسنین هم ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان درآمد داشتیم.

وی عنوان کرد: در بحث صدقات هشت میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و در سایر طرح ها ۵۶ میلیارد تومان کمک های مردمی جمع آوری شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اعلام کرد: یکی از طرح های موفق ما تهیه تبلت برای دانش آموزان نیازمند بود که بیش از ۲ هزار تبلت با کمک بیش از یک میلیارد تومانی مردم نیکوکار تهیه شد و در این بخش یکی از کارهایی که صورت گرفت این بود که خیران پای کار آمدند و برخی وام قرض الحسنه دریافت کرده و برای تهیه تبلت در اختیار کمیته امداد قرار دادند.

وی خاطرنشان کرد: طی دو ماهه سال جاری هم طرح هایی را اجرا کردیم نظیر مرحله سوم طرح "ایران همدل" که این طرح در ماه مبارک رمضان برای اطعام و افطاری نیازمندان شکل گرفت و ۱۲۶ آشپزخانه فعال شد که در زمینه طبخ غذای گرم فعالیت داشتند و برای این کار از فضای مساجد، حسینیه ها و موکب بهره برده شد.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: در طرح ایران همدل که در ماه مبارک رمضان و همزمان با سراسر کشور در استان قزوین برگزار شد ۳۰۰ هزار پرس غذای گرم، سبد کالا و افطاری ساده به ارزش ۲۲ میلیارد تومان بین خانواده های نیازمند توزیع شد که نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: طرح دیگری که در ماه مبارک رمضان انجام شد ثبت نام از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین بود که در این طرح  ۲ هزار و ۵۰۰ حامی جذب شد.

فرهادی با اشاره به جمع آوری فطریه و کفاره گفت: در پایان ماه مبارک رمضان جمع آوری فطریه و کفاره را داشتیم که با محوریت دبیرخانه شورای زکات کار انجام شد و موسسات خیریه هم با ما هماهنگ شدند و کار را شروع کردیم و توانستیم ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان فطریه و کفاره جمع آوری کنیم که این رقم مجموع مبالغ جمع آوری شده توسط کمیته امداد، موسسات خیریه، بهزیستی و مساجد بود است.

وی یادآورشد: فطریه و کفاره جمع آوری شده در استان قزوین نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد رشد داشته که در سال گذشته ۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان جمع آوری شده بود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید