دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۴
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۲۶۸۶
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته مداد استان کرمان خبر داد؛

به‌زودی ۴۰۰ نیروگاه خورشیدی در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود

(شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۵۴

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: به‌منظور ایجاد منبع درآمد برای مددجویانی که توانایی انجام کار دیگری را ندارند به‌زودی نیروگاه خورشیدی در استان کرمان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور جمعی از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در اتاق بازرگانی کرمان برگزار شد گفت: بر اساس آمار اعلام‌شده میانگین نرم خانوارهای تحت حمایت نهادهای حمایتی در کشور هشت درصد و در استان کرمان بااین‌همه استعداد و ظرفیت ۱۳ درصد است که ۱۰ درصد این خانوارها مددجوی کمیته امداد هستند.

صادقی بابیان اینکه با توجه به ظرفیت‌ها و شرایطی که وجود دارد می‌توانیم به مشکلات فائق آییم افزود: در کمیته امداد سازوکاری تعریف‌شده که پس از شناسایی، استعداد سنجی و آموزش زمینه اشتغال برای مددجو فراهم می‌شود.

وی ضمن تشکر از همکاری خوب بانک‌ها با این نهاد در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان و اقشار نیازمند خاطرنشان کرد: طی سال گذشته بیش از 13 هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد استان کرمان ایجادشده است.

صادقی هم‌چنین از تولید بیش از 19 هزار مترمربع فرش دستباف به ارزش 70 میلیارد توسط مددجویان تحت حمایت این نهاد در سال گذشته خبر داد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه به اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی توسط این نهاد اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح خانواده‌هایی که توانایی انجام کار دیگری را نداشتند برای آن‌ها درآمد پایدار ایجاد شد.

وی ادامه داد: طرح نیروگاه‌های خورشیدی طرحی است که بعد از استان‌های خراسان رضوی و فارس در کرمان اجرا شد و هم‌اکنون کمیته امداد استان کرمان بیشتر از دو استان دیگر موفق به اجرای این طرح‌شده است.

صادقی خاطرنشان کرد: اگر محدودیت‌های مالی، وارداتی و بانکی ایجاد نشده بود تاکنون 5 هزار طرح نیروگاه خورشیدی در استان اجرا کرده بودیم.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان بهترین موقعیت نورگیری در کشور را دارد افزود: به‌زودی ۴۰۰ نیروگاه خورشیدی دیگر در استان وارد مدار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه بیان کرد: سهم اشتغال کمیته امداد استان کرمان از محل تبصره ۱۶ و ۱۸ امسال با افزایش دو برابری نسبت به سال گذشته به 500 میلیارد تومان افزایش‌یافته است.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش اعتبارات از شورای پول و اعتبار درخواست داریم سقف وام‌های اشتغال را از 50 میلیون تومان به 100 میلیون تومان افزایش دهد.

صادقی در ادامه به اجرای طرح مشاغل خرد و خانگی اشاره کرد و گفت: اگر به دنبال ماندگاری طرح‌های مشاغل خانگی هستیم باید مددجو یا همان مجری طرح اشتغال را بیمه کنیم و بخشی از حق بیمه را خود مددجو و مجری طرح اشتغال و مابقی را دولت و کمیته امداد پرداخت کنند و در صورت انحراف طرح از مسیر بیمه فرد قطع شود و اگر این اتفاق بیفتد مشاغل خرد و خانگی ماندگار می‌شوند.

وی در پایان به ارائه بسته‌های تشویقی به کارفرمایان توسط این نهاد اشاره کرد و گفت: کارفرمایانی که مددجویان تحت حمایت و فرزندان آن‌ها را به کار بگیرند در مناطق محروم علاوه بر پرداخت حق بیمه سهم کارفرما به مدت 5 سال به ازای به‌کارگیری هر مددجو مبلغ 50 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به وی پرداخت خواهد شد و در مناطق برخوردار نیز یکی از این بسته‌های تشویقی به کارفرما پرداخت می‌شود.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۰۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید