دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۲
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۲۶۸۸
گزارشگر : ۸۲
فرماندار بافت تأکید کرد؛

کمیته امداد اقدامات خوبی در حوزه اشتغال محرومان در شهرستان بافت انجام داده است

(شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۵۲

فرماندار بافت گفت: کمیته امداد ازجمله دستگاه‌های موفقی است که اقدامات ارزشمندی در حوزه اشتغال محرومان در شهرستان بافت انجام داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مجید زند اقطاعی در سفر مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به شهرستان بافت در نشست صمیمی که با حضور حجت‌الاسلام محمد زاده امام‌جمعه این شهرستان برگزار شد اشتغال محرومان و نیازمندان را یکی از موضوعات مهم و موردنیاز امروز جامعه دانست و افزود: هرچقدر موفق شویم آمار مددجویان تحت حمایت را کاهش دهیم باعث موفقیت و پیشرفت جامعه خواهد شد.

زند اقطاعی به اجرای طرح پنل های خورشیدی توسط این نهاد اشاره و بیان کرد: در راستای اجرای این طرح اقدامات خوبی در شهرستان بافت انجام‌شده که تقاضا داریم در اعتبارات سال جاری در بحث پنل های خورشیدی نگاه ویژه‌ای به شهرستان بافت شود.

وی ادامه داد: با توجه به موقعیت جغرافیایی که شهرستان بافت دارد و هم‌چنین با توجه به آمار بالای متقاضیان اجرای این طرح می‌توان شهرستان بافت را به‌عنوان شهرستان پایلوت در اجرای طرح نیروگاه‌های خورشیدی معرفی کرد.

فرماندار شهرستان بافت در ادامه به ظرفیت‌های بالای این شهرستان در ایجاد مشاغل خرد و خانگی اشاره کرد و گفت: مردم شهرستان بافت به دلیل اینکه سطح زندگی آن‌ها به یک تعادل نسبی برسد پذیرش اجرای طرح‌های مشاغل خرد و خانگی رادارند.

یحیی صادقی، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان نیز در این نشست اجرای طرح پنل های خورشیدی را یکی از طرح‌های موفق و پردرآمد دانست و گفت: با اجرای این طرح هر خانوار ماهیانه بین 2 میلیون و 500 تا دو میلیون 700 هزار تومان درآمد کسب می‌کند.پ

وی مشکل عمده اجرای طرح پنل های خورشیدی را عدم توانایی در تأمین قطعات و انتخاب پیمانکار اعلام کرد و گفت: پیشنهاد داده‌ایم شرکت‌های صنعتی که ظرفیت صادرات و واردات دارند از ظرفیت خود در جهت تأمین قطعات موردنیاز برای اجرای این طرح برای مددجویان، این نهاد را یاری کنند.

صادقی در ادامه نسبت به حل مشکل مسکن مددجویان نیز تأکید کرد و افزود: در صورت تأمین زمین از سوی دستگاه‌های مربوطه این نهاد آمادگی ساخت مسکن برای مددجویان را دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در ادامه سفر به شهرستان بافت طی سخنانی در نماز جمعه این هفته شهرستان بافت نیز ضمن تشکر از همراهی خوب مردم خیر و نیکوکار این شهرستان در حمایت و دستگیری از نیازمندان و ایتام گفت: در کمیته امداد محدودیت‌های اعتباری داریم و بودجه‌های دولتی جوابگوی نیازهای مددجویان و مراجعان به این نهاد نیست.

وی به مشکلات و گرفتاری‌های مردم در زمینه‌های مختلف به‌ویژه درزمینهٔ اقتصادی اشاره کرد و افزود: با نگاه خیرخواهانه و همراهی خیران و هم‌چنین هم‌افزایی می‌توان مشکلات محرومان در حوزه‌های مختلف ازجمله مسکن، جهیزیه و... را برطرف کرد.

وی به اجرای طرح اکرام ایتام و حمایت حامیان از فرزندان یتیم اشاره کرد و افزود: در این طرح یک رابطه عاطفی ویژه‌ای بین خیران و فرزندان یتیم ایجاد می‌شود و برکات عظیمی نیز در زندگی به دنبال دارد.

صادقی خاطرنشان کرد: نگاه ما در کمیته امداد بر توانمندسازی خانواده‌ها است تا این خانواده‌ها بتوانند روی پای خود بایستند.

شایسته ذکر است؛ در پایان نماز جمعه از تعدادی از عاملان، مودیان زکات و حامیان فعال طرح اکرام ایتام شهرستان بافت با اهداء لوح تجلیل شد.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۱۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید