دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۷
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۲۶۹۱
گزارشگر : ۸۴
مدیرکل کمیته امداد استان در جلسه مشترک با مدیر کل فنی و حرفه ای

آموزش و تخصص گرایی موتور پیشران اشتغال

(شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰) ۱۲:۰۷

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان آموزش و تخصص گرایی را موتور پیشران اشتغال دانست و خاطرنشان کرد: همکاری مشترک فنی و حرفه‌ای برای حرفه‌آموزی مددجویان منجر به اشتغال پایدار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در جلسه مشترک با اداره کل فنی و حرفه‌ای استان سمنان با حضور  معاون اشتغال کمیته امداد استان، رئیس کمیته امداد شهرستان سمنان همکاران این حوزه و سید حسین شاهچراغ مدیر کل فنی و حرفه ای استان سمنان و ارتباط ویدئو کنفرانسی با شهرستان ها ، افزود: اگر آموزش های فنی و حرفه ای را فرا نگیرند ،قطعاً دچار مشکلات زیادی  درآینده خواهند شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اگر فرزندان ما در آینده مشاغل تخصصی را فرا نگیرند به عنوان نیروهای یدی به کار گرفته خواهند شد.

محسن مسعودیان راد عملکرد امروز کمیته امداد و فنی و حرفه ای را آینده فردای جوانان تلقی کرد و افزود: باید افراد طوری آموزش ببینید که در صنایع نقش‌آفرین و مغز سازمان باشند.

وی وجود صنایع در استان سمنان را به‌عنوان یک فرصت برای اشتغال دانست و تصریح کرد: همه این صنایع به‌شدت نیاز به تخصص دارند که نیاز به مهارت‌آموزی است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان با اشاره به اینکه نیروهای تخصصی در همه شرایط مشغول به کار خواهند بود و شرایط بهتری خواهند داشت، اذعان داشت: گروه هدف ما دانشجویان هستند.

مسعودیان راد بر شناسایی خانواده‌های دارای فرزند بااستعداد تأکید کرد و گفت: نیازسنجی بنگاه‌های اقتصادی در رابطه با مشاغل مورد نیاز در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان بر فعالیت‌ها و مشاغل نوین، تجارت الکترونیک و دانش‌بنیان تأکید کرد و گفت: ضروری است در روستاها کارگاه‌های حرفه‌آموزی فعال شود.

شایان‌ذکر است در سال گذشته 1970 آموزش مهارت آموزی به مددجویان استان سمنان ارائه شده است.

در این آئین از ادارات کمیته امداد و فنی حرفه‌ای مهدیشهر، سمنان، شاهرود و میامی که بیشترین میزان همکاری برای آموزش  حرفه‌آموزی به مددجویان را در سال گذشته داشتند به صورت ویدئو کنفرانسی تجلیل شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید