دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۷
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۸۲۷۰۱
گزارشگر : ۹۶

ایجاد بیش از 2400 فرصت شغلی برای زنان سرپرست خانوار استان همدان

(شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۲۷

مدیرکل کمیته امداد استان همدان از ایجاد 2437 مورد فرصت شغلی جهت زنان سرپرست خانوار استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، پیمان ترکمانه، مدیرکل کمیته امداد استان همدان بابیان اینکه اشتغال‌زایی و کمک به خودکفایی از اولویت‌های این نهاد است، گفت: در سال گذشته نسبت به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی با همکاری بانک‌های عامل برای طرح‌های کشاورزی، دامداری، صنایع‌دستی و مشاغل خانگی اقدام شد.

مدیرکل کمیته امداد استان همدان توانمندسازی مددجویان را یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های این نهاد برشمرد و گفت: همواره سعی بر این داریم که اصولی‌ترین و شایسته‌ترین خدمات را نسبت به مددجویان موردحمایت انجام داده و بر این اساس تلاش کرده‌ایم تا بانوان فعال بتوانند با اشتغال و تولید، در جامعه مفید و اثرگذار باشند.

ترکمانه اعلام داشت: در حال حاضر 70 درصد از زنان تحت حمایت کمیته امداد استان همدان، سرپرست خانوار هستند که سرپرستی 32 هزار و 366 خانواده را عهده‌دار می‌باشند.

وی بابیان اینکه در سال گذشته با مبلغ 76 میلیارد و 432 میلیون تومان برای 2437 زن سرپرست خانوار، ایجاد اشتغال شد، ادامه داد: افزایش اعتمادبه‌نفس و ارتقاء سطح زندگی ازجمله اهداف فرایند توانمندسازی است که در این زمینه همکاران امداد ضمن حفظ کرامت زنان و دختران سرپرست خانوار، به آن‌ها می‌آموزند که چگونه با شناسایی تمامی منابع موجود استعدادهای خود و اعضای خانواده را شکوفا نموده و در جهت بهره‌برداری اقتصادی آن را توسعه دهند.

انتهای پیام

زمان مطالعه خبر: 1 دقیقه

تعداد بازدید : ۶۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید