دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۵
سرویس : آذربایجان غربی
کد خبر : ۱۸۲۷۰۲
گزارشگر : ۱۰۳
مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی خبر داد

ادامه پویش ایران مهربان در آذربایجان‌غربی

(شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۴۵

پویش سراسری «ایران مهربان»، باهدف بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت و جذب حامی ادامه دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‌رسانی امداد، عزیز سهندی، مدیرکل کمیته امداد اذربایجان‌غربی ازهمراهی واستقبال گرم مردم استان در پویش ایران مهربان (جذب حامی برای ایتام و کودکان نیازمند) خبر داد و گفت: پویش سراسری «ایران مهربان»، باهدف بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین تحت حمایت و جذب حامی ادامه دارد.

وی اجرای پویش ایران مهربان در راستای بهبود وضعیت معیشتی ایتام و فرزندان محسنین ارزیابی و اظهار کرد: رویکرد مهم این پویش جذب حامی و افزایش سرانه پرداختی کمک‌ها به ایتام و فرزندان «محسنین» است.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه طرح اکرام در سال‌های گذشته باهدف رسیدگی بیشتر به نیازهای مادی و معنوی فرزندان یتیم توسط کمیته امداد آغاز شد، عنوان کرد: در کنار فرزندان محروم از نعمت پدر، فرزندان دیگری هستند که پدران آن‌ها علی‌رغم میل باطنی به دلیل بیماری، کهولت سن، ازکارافتادگی و گسستن از فضای پرمهر خانوادگی، توان اداره زندگی خود را نداشته و تأمین معیشت خانواده بر دوش همسرانشان نهاده شده است.

وی خاطرنشان کرد: حامیان آذربایجان‌غربی، همزمان با دوم اردیبهشت سال جاری، سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، علاوه بر پیوستن به پویش ایران مهربان مقررشد همگام با کمیته امداد نسبت به جذب 40 هزار حامی از اقشار مختلف مردم برای کودکان نیازمند استان اقدام نماید که تاکنون بیش از 4 هزار حامی جذب و این طرح ادامه دارد.

وی افزود: در ماه مبارک رمضان امسال تا کنون تعداد 14 هزار 650 فرزند یتیم و محسنین توسط 41 هزار و 600 حامی مورد حمایت قرار گرفتند.

مدیرکل کمیته امداد آذربایجان‌غربی با بیان اینکه هرچه تعداد حامیان بیشتر شود، سرانه پرداختی به ایتام بیشتر خواهد شد، ادامه داد: می کوشیم تا با مشارکت نیکوکاران و سازمان ها و نهادها این هدفگذاری محقق شود.

وی یاد آورشد: علاقه‌مندان به حمایت از فرزندان اکرام می‌توانند به سایت ekram.emdad.ir مراجعه و کد ملی و شماره همراه خود را وارد کنند، پس‌ازآن کد فعال‌سازی برای آن‌ها ارسال می‌شود و شماره کارت ۱۶ رقمی نیز در اختیار فرد قرار می‌گیرد تا وجه مدنظر خود را به این شماره‌حساب واریز کنند؛ لازم به ذکر است که به‌محض واریز حمایت نقدی، مبلغ مستقیم و بدون واسطه به‌حساب فرزند مشمول طرح منتقل می‌شود.

همچنین افراد می‌توانند با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی 300033344 و یا تماس با شماره تلفن 33460919-044 با حمایت مادی و معنوی از ایتام تحت حمایت کمیته امداد در این امر خیر مشارکت کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۹۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید