دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۳۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۲۷۴۵
گزارشگر : ۸۰
دبیر هیات مرکزی اندیشه ورز کمیته امداد:

در فرآیند اشتغال زایی، نگاه اجتماعی بر رویکرد اقتصادی ارجحیت دارد

(دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰) ۱۵:۳۹

مشاور رئیس و دبیر هیات مرکزی اندیشه ورز کمیته امداد گفت: در فرآیند ایجاد اشتغال برای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد، نگاه اجتماعی بر رویکرد اقتصادی ارجحیت دارد چراکه هدف ما در ابتدا ارتقای موقعیت اجتماعی و در اولویت بعدی اقتصاد خانواده مددجوست.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ محمد علیمردانی در جریان سفر خود به استان قزوین و بازدید از پارک علم و فن آوری قزوین بیان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) در شش رشته شغلی اصلی با زیرگروه مشاغل مختلف فعالیت دارد و برای نیازمندان فرصت شغلی مناسب ایجاد می کند.

وی ادامه داد: در فرآیند ایجاد اشتغال برای خانواده های تحت حمایت کمیته امداد، نگاه اجتماعی بر رویکرد اقتصادی ارجحیت دارد چراکه هدف ما در ابتدا ارتقای موقعیت اجتماعی و در اولویت بعدی اقتصاد خانواده مددجوست.

مشاور رئیس و دبیر هیئت مرکزی اندیشه ورز کمیته امداد اضافه کرد: جامعه هدف کمیته امداد امام خمینی (ره) متشکل از اقشار مختلفی است که برای ارائه خدمات به آنها باید متناسب با شرایط و ویژگی های آنها اقدام کرد.

وی افزود: به عنوان مثال نمی توان برای سالمندان شغلی دانش بنیان ایجاد کرد در حالی که بیش از 60 درصد از جامعه هدف را سالمندان تشکیل می دهند از این رو برای این قشر که توانایی کار دارند باید شغلی متناسب با شرایط آنها ایجاد کنیم.

علیمردانی خاطرنشان کرد: بخشی از جامعه سالمندان و جامعه هدف زیر 15 سال توانایی اشتغال ندارند از طرفی ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار مستلزم اتخاذ تصمیم هایی است که این عده از مددجویان و فرزندان تحت سرپرستیشان را با آسیب مواجه نکند.

وی گفت: برای زن سرپرست خانوار می توان شغلی بیرون از خانه فراهم کرد ولی غیبت او در خانه و جای خالی مادر را با هیچ هزینه ای نمی توان جبران کرد.

مشاور و دبیر هیئت مرکزی اندیشه ورز کمیته امداد عنوان کرد: در هیئت اندیشه ورز به دنبال تولید فکر و اندیشه های جدید برای خدمت بهتر و کیفی تر به نیازمندان هستیم.

وی اظهارکرد: باید به سمتی برویم که با اشتغال زایی مانع زدایی هم کنیم و با شناسایی فرصت ها و تهدیدها، حتی تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم چراکه کمیته امداد در تولید فقر نقشی ندارد بلکه بار فقر را بر دوش می کشد از این رو از کمیته امداد امام خمینی (ره) انتظار دارند کار وزارت کار، وزارت بهداشت و وزارت فرهنگ را انجام دهد.

علیمردانی یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) 120 خدمت به مددجویان متناسب با نیازشان ارائه می کند و در ایجاد اشتغال نیز تنها بر شغل خاصی تمرکز ندارد بلکه مشاغل ایجاد شده از سوی این نهاد ترکیبی از شغل های مختلف در جامعه است.

شایسته ذکر است که در ادامه این سفر جلسه هیئت اندیشه ورز استان قزوین برگزار شد و از تعدادی از اساتید دانشگاهی و اعضای این هیئت تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید