دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۱:۳۲
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۸۲۷۶۱
گزارشگر : ۷۷
برنامه امنیت غذایی کمیته امداد استان اصفهان؛

حمایت از کودکان زیر5 سال و مادران مبتلا به سوء تغذیه

(سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰) ۱۱:۳۲

حمایت از 1054 کودک کمتر از پنج سال و 1900 مادر شیرده مبتلا به سوء تغذیه با هدف کمک به امنیت تغذیه آنها، از جمله برنامه های سال جاری در کمیته امداد استان اصفهان است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، هادی بنایی معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان، با بیان اینکه بی توجهی به سوء تغذیه کودکان می تواند در آینده بیماری ها و ناهنجاری هایی را در پی داشته باشد، اظهار داشت: این نهاد در سال جاری حمایت از 1054 کودک کمتر از پنج سال و 1900 مادر شیرده مبتلا به سوء تغذیه را بر عهده دارد و ماهیانه به هر کدام از آن ها در قالب شارژ بن کارت کمک می کند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد اصفهان گفت: در سال گذشته مبلغ 4 میلیارد و 787 میلیون و 500 هزار تومان برای ارتقاء سلامت، به 1900 مادر باردار و شیرده و به منظور رفع سوء تغذیه به 1302کودک زیر 5 سال، در قالب شارژ بن کارت و تهیه سبد غذایی پرداخت شد.

هادی بنایی با اشاره به اینکه در سال جدید 1900 مادر باردار و شیرده مورد حمایت قرار می گیرند، افزود: مادران از ابتدای ماه چهارم بارداری تا شش ماه پس از زایمان، مشمول بهره مندی از مزایای این طرح خواهند شد تا بدین ترتیب دوران بارداری و شیردهی موفقی را سپری کنند.

وی با اعلام حمایت از 1054 کودک مبتلا به سوء تغذیه در سطح استان، بیان داشت: هر کودک به محض ورود به طرح و بهره مندی از آن باید حداقل طی دو دوره شش ماهه تحت حمایت طرح قرار گیرد تا مراتب رشد به صورت کامل انجام و شرایط رفع سوء تغذیه وی با تایید مراکز بهداشتی، درمانی پس از مهلت یک ساله مشخص شود.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد در پایان افزود: پرداخت کمک هزینه سهم بیمه گذار و خدمات ویژه درمان، ارتقاء شاخص های بهداشتی نیازمندان و تامین تجهیزات و درمان بیماران صعب العلاج نیز از جمله اقدامات این نهاد برای کمک به تامین سلامت محرومان است و در سال جاری با این هدف، حمایت از 6158 بیمار در دستور کار قرار دارد.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۴۷۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید