دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۹
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۲۷۶۴
گزارشگر : ۷۸

ایجاد طرح راهبر شغلی «ریسندگی» برای مددجویان خراسان شمالی/150 نفر از زنان مددجوی کمیته امداد در بخش «ریسندگی» مشغول به کار می‌شوند

(سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰) ۱۳:۱۹

مدیرکل کمیته خراسان شمالی از ایجاد راهبر شغلی برای مددجویان تحت حمایت این نهاد در بخش صنایع‌دستی «ریسندگی» برای اولین بار در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد بابیان اینکه این طرح ویژه زنان تحت حمایت این نهاد پیش‌بینی‌شده است، افزود: در فاز اول اجرای این طرح 60 نفر از زنان و اعضای خانوار آنان در شهرستان بجنورد دوره آموزشی ویژه این طرح را فراگرفتند.
وی ادامه داد: راهبر این شغل از کارآفرینان کشوری است که از استان فارس برای آموزش و پشتیبانی طرح، تأمین نهاده‌ها و دستگاه‌ها دعوت به کارشده است.
مدیرکل کمیته خراسان شمالی افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده به‌زودی 150 دستگاه نخ‌ریسی همراه با 50 کیلو پشم خریداری و به افراد فراگیر این طرح اهدا می‌شود.
الهی راد اظهار کرد: در ادامه اجرای این طرح زنان مناطق لوجلی، شیروان، گیفان، یکه صعود از دوره آموزشی و هدایت‌های رهبری شغلی ریسندگی بهره‌مند‌ می شوند.
وی یادآور شد: در طرح راهبران شغلی یک راهبر در مرکز قرار می‌گیرد و مددجویان به‌صورت زنجیره‌ای در بخش‌های تابعه به‌منظور تأمین مواد اولیه اشتغال، تولید و فروش و بازاریابی محصولات به راهبر متصل می‌شوند.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۶۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید