دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۲۷۸۱
گزارشگر : ۸۰
طی سال گذشته صورت گرفت؛

توانمندسازی و خروج 402 خانواده از چرخه حمایتی کمیته امداد

(چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰) ۱۰:۳۴

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: طی سال گذشته 402 خانواده تحت حمایت، توانمند شده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شدند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان بیان کرد: یکی از سیاست های جدی و اساسی کمیته امداد توانمندسازی نیازمندان است تا بتوانند زندگی عزت مندانه ای برای خودشان رقم بزنند.

وی ادامه داد: برنامه توانمندسازی خانواده های تحت حمایت با رویکردهای مختلفی اجرا می شود که در مجموع بستری برای بهبود وضعیت فرهنگی و اقتصادی مددجو فراهم شده و این خانواده ها بتوانند دوباره روی پای خودشان بایستند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: طی سال 1399 با پیگیری ها و اقدامات انجام شده 402 خانواده تحت حمایت، با بهره مندی از مزایای بیمه تامین اجتماعی و سایر سازمانها، ازدواج، آزادی سرپرست از زندان، خودکفایی و سایر موارد از چرخه حمایتی خارج شدند.

وی افزود: امروز کمیته امداد امام خمینی (ره) به یک اورژانس تبدیل شده است که با شناسایی توانمندی های نیازمندان و محرومان، خدمات تخصصی و مورد نیاز به این عزیزان ارائه می دهد و حمایت های لازم برای تثبیت این شرایط صورت می گیرد  تا آنها بتوانند به شرایط مطلوب برای داشتن زندگی عادی بازگردد.

حق گویان عنوان کرد: قرار نیست کسی به صورت مستمر و سالیان سال تحت حمایت قرار گیرد چراکه افراد توانایی ها و زمینه هایی دارند که باید شناسایی شده و از آن استفاده شود اما در این بین افراد از کارافتاده، سالمند و بیمار صعب العلاج استثناء هستند.

وی یادآورشد: امروز برای توانمندسازی نیازمندان و محرومان باید هر کسی به اندازه وسع و توان خویش گام بردارد تا خدمت به نیازمندان به صورت شایسته ای ارتقاء یابد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۸۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید