دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ / ۱۵:۵۰
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۸۲۷۸۸
گزارشگر : ۸۹
با اجرای مرحله دوم «طرح یاس»؛

250 مددجوی چهارمحال و بختیاری در دوره‌های امداد و نجات شرکت می‌کنند

(چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰) ۱۵:۵۰

مرحله دوم طرح یاس با حضور 250 مددجوی چهارمحال و بختیاری با هدف ارائه آموزش‌های امداد و نجات به مددجویان با مشارکت کمیته امداد و جمعیت هلال احمر در استان آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی با اشاره به اجرای موفق مرحله نخست این طرح گفت: مرحله نخست این طرح در سال گذشته با حضور 50 مددجوی این نهاد برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی طرح یاس در خانه‌های مدیریت بحران هلال سراسر استان افزود: مددجویان با حضور مربیان هلال احمر در دو بخش تئوری و عملی با شیوه‌های مواجه با بحران‌ها و بلایای طبیعی آشنا می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به اهمیت آموزش مواجه با بلایای طبیعی و بحران‌ها و نجات انسان‌ها ادامه داد: مددجویان با گذراندن دوره‌های آموزشی، توانایی‌ لازم در راستای نجات جان خود و دیگران در زمان بروز حوادث را کسب می‌کنند.

محمدی اضافه کرد: ارتقاء سطح دانش و مهارت مخاطبان در زمینه امداد و کمک‌های اولیه و آشنایی با حوادث، سوانح و نحوه مقابله با آنها از دیگر اهداف اجرای طرح یاس در سطح استان خواهد بود.

شایان ذکر است، مرحله دوم طرح یاس به صورت نمادین در شهرستان کوهرنگ برگزار شد که مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز در این مراسم شرکت کردند.

انتهای پیام      

تعداد بازدید : ۴۶۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید