دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۱
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۴۸۹۰
گزارشگر : ۹۲
قائم مقام کمیته امداد استان اردبیل:

مرکز نخبگان کمیته امداد استان اردبیل افتتاح شد

مرکز نخبگان کمیته امداد استان اردبیل افتتاح شد
(چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۰۱

قائم مقام کمیته امداد استان اردبیل گفت: مرکز نخبگان کمیته امداد استان اردبیل با عنوان «رویش» افتتاح شد تا بیش از پیش دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت این نهاد بتوانند در عرصه‌های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی، مسیر روشنی را برای آینده خود ترسیم کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، بهروز زلالی در حاشیه برگزاری آیین افتتاح مرکز نخبگان «رویش» که با حضور حسین شایقی، رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل در مجتمع فرهنگی تربیتی الغدیر بر اساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد، گفت: هم‌اکنون کمیته امداد استان اردبیل از 160 نخبه علمی، فرهنگی و ورزشی حمایت می‌کند که با افتتاح مرکز نخبگان «رویش» امیدواریم بتوانیم تعداد بیشتری از دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت را که دارای استعدادهای برتر هستند، شناسایی و به این مرکز معرفی کنیم.
وی با اشاره به اینکه نخبگان و استعدادهای برتر در هشت گروه دانش‌آموزی، دانشجویی، علمی پژوهشی، طلاب علوم دینی و حوزوی، امور قرآنی، اختراعات، امور ورزشی و امور فرهنگی و هنری تقسیم‌بندی شده‌اند، اعلام کرد: 100 دانش‌آموز، 36 دانشجو، 18 غیر محصل و شش طلبه از نخبگان و استعدادهای برتر این نهاد به شمار می‌آیند.
زلالی به کسب رتبه‌های زیر 20 هزار در کنکور سراسری سال‌جاری توسط 27 نفر از دانش‌آموزان تحت حمایت اشاره کرد و گفت: با کمک‌های خیران و نیکوکاران مسیر توانمندسازی و خوداتکایی مددجویان هموارتر خواهد شد که موفقیت در کنکور نیز یکی از مراحل مهم زندگی نوجوانان و جوانان تحت حمایت است.
قائم مقام کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه فرزندان خانوار تحت حمایت دارای استعدادهای نهفته‌ای هستند که اگر به خوبی در مسیر شکوفایی قرار گیرند می‌توانند اقدامات شایسته‌ای را در سطح استان و حتی کشور به انجام رسانند، اعلام کرد: افتتاح مرکز نخبگان «رویش» رویداد بسیار بزرگی است که می‌تواند زمینه‌ساز رشد استعدادها و شکوفایی هرچه بیشتر آن در بین دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند شود.
وی با اعلام اینکه شناسایی، پرورش و هدایت استعدادهای نهفته فرزندان خانوار تحت حمایت در اولویت برنامه‌های کمیته امداد قرار دارد، افزود: برنامه‌ریزی‌های مختلفی برای بهره‌گیری از استعداد و توانایی‌های این نخبگان صورت گرفته تا بتوانیم با استفاده از آن، به سایر کودکان و نوجوانان تحت حمایت نیز کمک کنیم.
زلالی با اشاره به اینکه 13 هزار و 500 دانش‌آموز و حدود 500 دانشجو تحت حمایت این نهاد قرار دارند، گفت: هرچقدر حمایت‌ها بیشتر شود، آنها آینده را روشن‌تر خواهند دید و می‌توانند آتیه‌ای سرشار از امید را برای خود ترسیم کنند.
در ادامه این مراسم، حسین شایقی، رئیس بنیاد نخبگان استان اردبیل ضمن ابراز خرسندی از افتتاح مرکز نخبگان «رویش»، بیان کرد: باید سایر دانش‌آموزان و دانشجویان، نخبگان کمیته امداد را الگوی خود قرار دهند که با وجود مشکلات متعدد، توانسته‌اند با تلاش و کوشش افتخارات بسیاری را برای خود و خانواده‌شان کسب کنند.
وی با بیان اینکه بنیاد نخبگان در زمینه توانمندسازی، مهارت‌آموزی، برنامه‌های فرهنگی و ارائه طرح‌های مختلف با این مرکز همکاری خواهد کرد، افزود: استعدادهای برتر تحت حمایت کمیته امداد استان اردبیل در بحث فرهنگی، علمی و ورزشی سرآمد هستند که امیدواریم با همیاری‌های هرچه بیشتر گام‌های موثری را در ارتقای سطح علمی و افتخارآفرینی آنها برداریم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۲۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید