دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۲۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۴:۳۵
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۴۹۷۳
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

«بارکد صدقه» کمیته امداد استان اردبیل رونمایی شد

«بارکد صدقه» کمیته امداد استان اردبیل رونمایی شد
(یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰) ۱۴:۳۵

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: مردم نیکوکار استان می‌توانند از طریق اسکن «بارکد» روی صندوق‌های صدقات، به سادگی صدقه خود را پرداخت کنند که این امر موجب تسریع و تسهیل در رسیدگی به امور نیازمندان می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در حاشیه آیین رونمایی از QR کد صندوق‌های صدقات این نهاد که با حضور خبرنگاران و جمعی از مسئولان براساس شیوه‌نامه‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی برگزار شد، گفت: کمیته امداد بهره‌گیری از شیوه‌های نوین الکترونیکی را در دستور کار قرار داده تا بدین‌طریق کمک‌های خیران بدون صرف هزینه مضاعف و در اسرع وقت به دست نیازمندان برسد.
وی استفاده از «بارکد» صدقات را یکی از بهترین روش‌ها در رفع نیازهای ضروری خانوار بی‌بضاعت جامعه عنوان کرد و افزود: هم‌اکنون 110 هزار نفر از هم‌استانی‌های نیکوکار، مشترک صندوق صدقات کوچک هستند که تلاش داریم بر روی تمامی این صندوق‌ها «QR کد» نصب کنیم.
دشتی با بیان اینکه تولید صندوق‌ صدقه در برگیرنده هزینه است، اعلام کرد: از این پس برای مشترکان جدید، «بارکد» تولید و تحویل آنها می‌شود تا به راحتی کمک‌های خود را پرداخت کنند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه نیکوکاران می‌توانند با داشتن «QR کد» اختصاصی خود و با استفاده از گوشی تلفن همراه به‌ آسانی اقدام به پرداخت صدقه کنند، گفت: کاهش زمان تخلیه، کاهش هزینه‌های اجرایی، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی و جلوگیری از استهلاک پول ملی از ویژگی‌های بسیار مهم این روش است.
وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه مردم نیکوکار بیش از سه میلیارد و 400 میلیون تومان در شش ماهه نخست سال‌جاری صدقه پرداخت کرده‌اند، افزود: این کمک‌ها نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته افزایش 50 درصدی داشته است.
دشتی با اشاره به اینکه صدقات در امور معیشتی، درمان، مسکن، جهیزیه و تحصیل نیازمندان هزینه می‌شود، بیان کرد: پرداخت صدقه، شکرانه سلامت است که در شرایط کنونی بیش از پیش باید مورد نظر قرار گرفته و همواره به یاد نیازمندان و مستضعفان جامعه باشیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه از دیگر روش‌ها برای یاری‌رسانی به فقرا کد آنی‌پرداخت #045*8877* است، گفت: شماره کارت 6037997950030552 نیز در اختیار نیکوکاران قرار دارد تا به سادگی بتوانند کمک‌های خود را به نیازمندان پرداخت کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید