دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۵ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۹
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۵۱۶۰
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

کمک 11 میلیارد تومانی خیران اردبیلی به طرح «اطعام و احسان حسینی»

کمک 11 میلیارد تومانی خیران اردبیلی به طرح «اطعام و احسان حسینی»
(چهارشنبه ۵ آبان ۱۴۰۰) ۱۴:۲۹

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: نیکوکاران با مشارکت در طرح «اطعام و احسان حسینی» 11 میلیارد تومان به تامین غذای گرم، سبدکالا و تهیه بسته‌های بهداشتی برای رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر کمک کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی با اشاره به اینکه طرح «اطعام و احسان حسینی» از ابتدای ماه محرم تا پایان ماه صفر برگزار شد و همچون سنوات گذشته مورد استقبال مردم خیر استان قرار گرفت، گفت: نیکوکاران حدود 11 میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به این طرح کمک کرده‌اند که در قالب غذای گرم، سبدکالا و بسته‌های بهداشتی در بین خانوار تحت حمایت و افراد نیازمند توزیع شده است.
وی با اعلام اینکه کمک‌های مردمی به این طرح نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته رشد 136 درصدی داشته است، بیان کرد: بسیاری از عزاداران به دلیل شیوع ویروس کرونا و پیشگیری از آن، نذورات و کمک‌های خود را در اختیار کمیته امداد و مراکزنیکوکاری قرار دادند تا از این طریق به دست محرومان و فقرا برسد.
دشتی با بیان اینکه در طول ماه محرم و صفر 35 آشپزخانه حسینی در سطح استان فعالیت داشت، افزود: همواره شاهد حضور پرشور نیکوکاران برای اهدای کمک‌های خود بودیم که این امر علاوه موجب دلگرمی مستمندان جامعه شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه بیش از 600 میلیون تومان به صورت نقدی پرداخت شده است، گفت: مبالغ پرداختی، طبق نیت نیکوکاران در تامین و تهیه اقلام اساسی مددجویان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه 160 هزار و 500 پرس غذای گرم در بین محرومان جامعه توزیع شده است، افزود: این امر بیش از چهار میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه در بر داشته است.
دشتی به تهیه 27 هزار و 750 سبدکالا اشاره کرد و گفت: به منظور تامین نیازهای ضروری خانوار بی‌بضاعت، بیش از شش میلیارد و 370 میلیون تومان هزینه پرداخت شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه توزیع 18 هزار بسته بهداشتی از دیگر اقدامات خیرخواهانه است، گفت: حدود 70 میلیون تومان بابت تامین اقلام مورد نیاز مددجویان در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا هزینه شده است.
وی با اعلام اینکه مراکزنیکوکاری در طول ماه محرم و صفر نقش بسزایی در تامین نیازهای اساسی فقرا و نیازمندان ایفا کرده‌اند، بیان کرد: با هم‌افزایی‌های صورت گرفته توانستیم بخش مهمی از مشکلات محرومان را برطرف کنیم.
دشتی ضمن قدردانی از مراکزنیکوکاری، سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی که همیاری مناسبی در اجرای طرح «اطعام و احسان حسینی» داشتند، اعلام کرد: تلاش داریم این همکاری‌ها را گسترش دهیم تا علاوه بر رفع نیازهای اساسی خانوار بی‌بضاعت جامعه، مسیر توانمندسازی آنها نیز هموارتر شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۶۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید