دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۸ آبان ۱۴۰۰ / ۱۳:۴۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۵۱۸۳
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

مرکزنیکوکاری تخصصی اباصالح(عج) افتتاح شد

مرکزنیکوکاری تخصصی اباصالح(عج) افتتاح شد
(شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰) ۱۳:۴۸

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: سیزدهمین مرکزنیکوکاری تخصصی فرهنگی با عنوان «اباصالح(عج)» در امامزاده صالح(ع) اردبیل افتتاح و به بهره‌برداری رسید تا با ارائه مشاوره، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی و تامین نیازهای تحصیلی دانش‌آموزان بی‌بضاعت به آنها خدمات گسترده‌ای را ارائه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در حاشیه آیین افتتاح مرکزنیکوکاری تخصصی «اباصالح(عج)» که با حضور حجت‌الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه و جمعی از مسئولان استان اردبیل در امامزاده صالح(ع) برگزار شد، گفت: این مرکزنیکوکاری، سیزدهمین مرکز است که به صورت تخصصی به امور فرهنگی مددجویان توجه ویژه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه امامزاده‌ها مکانی مقدس برای برگزاری برنامه‌های فرهنگی است، بیان کرد: تلاش داریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بیشمار این اماکن زیارتی، بتوانیم علاوه بر ارتقای سطح فکری و فرهنگی خانوار تحت حمایت به رفع نیازهای اساسی آنها نیز کمک شود.
دشتی با بیان اینکه مرکز نیکوکاری تخصصی «اباصالح(عج)» با ارائه مشاوره، تامین مایحتاج تحصیلی دانش‌آموزان و سایر خدمات فرهنگی به مددجویان کمک‌رسانی خواهد کرد، افزود: هدف اصلی از راه‌اندازی این مرکز افزایش دانش و بینش مددجویان و همچنین مرتفع ساختن مشکلات دانش‌آموزان و دانشجویان تحت حمایت است.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه هم‌اکنون 157 مرکزنیکوکاری برای یاری‌رسانی به فقرا و محرومان فعالیت دارند، گفت: خیران بیش از 31 میلیارد و 500 میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در هفت ماهه سال‌جاری به این مراکز کمک کرده‌اند.
وی به رشد 16 درصدی کمک‌های مردمی به مراکزنیکوکاری نسبت به مدت مشابه خود در سال گذشته اشاره کرد و افزود: با تکیه بر مشارکت خیران و این مراکز خدمات گسترده‌ای به اقشار آسیب‌پذیر ارائه می‌شود.
در ادامه، حجت‌الاسلام مهدی ستوده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌ها و موضوعات حائز اهمیت امامزادگان(ع) قطب فرهنگی آن است، بیان کرد: مراکز متعددی در امامزادگان(ع) ایجاد شده است که فعالیت در این زمینه را به خود اختصاص داده‌اند.
وی با بیان اینکه ایجاد «مرکز افق» در امامزادگان(ع) که در زمینه دانش بنیان، ساخت بازی‌های رایانه‌ای و انیمیشن فعالیت دارند یکی از برنامه‌ها مهم است، افزود: افتتاح مرکزنیکوکاری اباصالح(عج) نیز به رفع مشکلات اقشار آسیب‌پذیر و همچنین ارائه مشاوره، تامین نیازهای تحصیلی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و توانمدسازی مددجویان کمک خواهد کرد.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید