دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۹ آبان ۱۴۰۰ / ۱۴:۱۲
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۵۴۷۲
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

کمک 31 میلیارد تومانی مردم خیر استان اردبیل به مراکزنیکوکاری

کمک 31 میلیارد تومانی مردم خیر استان اردبیل به مراکزنیکوکاری
(چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۰) ۱۴:۱۲

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: مردم خیر استان بیش از 31 میلیارد و 538 میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی در هفت ماهه نخست سال‌جاری به مراکزنیکوکاری کمک کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ حسین دشتی در جلسه هماهنگی راه‌اندازی سامانه موسسات خیریه که با حضور معاون امور اجتماعی استانداری و نمایندگان ادارات ورزش و جوانان، بهزیستی، پلیس امنیت و اوقاف و امور خیریه در سالن جلسات این نهاد برگزار شد، گفت: کمک‌های مردمی به مراکزنیکوکاری بیش از 31 میلیارد و 538 میلیون تومان در هفت ماهه نخست سال‌جاری برآورد شده است.
وی با اشاره به رشد 16 درصدی کمک‌های خیران به مراکزنیکوکاری نسبت به مدت مشابه خود در سال‌ گذشته، بیان کرد: حسن اعتماد مردم به این مراکز موجب افزایش کمک‌ها شده است که توانسته‌ایم خدمات مناسبی را به اقشار آسیب‌پذیر ارائه کنیم.
دشتی با بیان اینکه مراکزنیکوکاری پل ارتباطی خیران و نیازمندان هستند، افزود: تلاش داریم در تمامی محله‌ها به خصوص مناطق محروم و حاشیه‌نشین چنین مراکزی را راه‌اندازی کنیم تا ضمن رفع مشکلات نیازمندان، به رونق اقتصادی این مناطق نیز کمک شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه همه فعالیت‌ها و خدمات‌رسانی مراکز در سامانه این نهاد ثبت و ضبط می‌شود، گفت: این نهاد تنها نقش نظارتی دارد و امور مردم توسط مردم صورت می‌گیرد که تاکنون نتایج مثبتی را به همراه داشته است.
وی به راه‌اندازی سامانه موسسات خیریه اشاره کرد و افزود: این سامانه کمک خواهد کرد که خدمات به صورت هدفمندتر و با کیفیت بیشتر به فقرا و محرومان ارائه شود.
دشتی با بیان اینکه این سامانه قابلیت‌های بسزایی را در پی دارد، اعلام کرد: نرم‌افزار شبکه‌های مردمی ویژه موسسات خیریه می‌تواند زمینه‌ساز افزایش کمک‌های مردمی و همچنین محرومیت‌زدایی شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه گسترش همکاری‌ها موجب توسعه مشارکت نیکوکاران در دستگیری از نیازمندان خواهد شد، گفت: این همیاری‌ها دلگرمی خانوار بی‌بضاعت را به همراه خواهد داشت که چشم امید به یاری نیکوکاران دوخته‌اند.
وی با بیان اینکه هم‌افزایی موسسات خیریه و کمیته امداد همواره رفع نیازهای اساسی مددجویان را به همراه داشته است، افزود: یکی از مزیت‌های نرم‌افزار شبکه‌های مردمی و ساماندهی امورات موسسات خیریه، جلوگیری از موازی‌کاری است تا به گرفتاری‌های تمامی مستمندان جامعه رسیدگی شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۸۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید