دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۷ آذر ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۳
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۵۹۷۳
گزارشگر : ۹۲
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل خبر داد:

ساخت 100 واحد مسکن مددجویی با همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی استان اردبیل

ساخت 100 واحد مسکن مددجویی با همکاری کمیته امداد و بسیج سازندگی استان اردبیل
(چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰) ۱۳:۱۳

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 100 واحد مسکونی با همکاری بسیج سازندگی و بنیاد مسکن برای خانوار تحت حمایت این نهاد ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حسین دشتی در دیدار با سرهنگ پاسدار علی پیرجاهد، مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل که در حاشیه نشست تبیین شیوه‌نامه‌های اجرایی ساخت مسکن مددجویان کشور به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، گفت: از 40 هزار واحد مسکونی که در مرحله نخست پنج هزار واحد آن در سطح کشور ساخته خواهد شد، 100 مسکن نیز برای مددجویان تحت حمایت در استان اردبیل ساخته می‌شود.
وی به همکاری بسیج سازندگی و بنیاد مسکن برای ساخت این واحدهای مسکونی اشاره کرد و افزود: در این زمینه تفاهمنامه همکاری به امضا رسیده است تا مددجویان از سرپناهی مقاوم و مستحکم بهره‌مند شوند.
دشتی با اشاره به اینکه هر واحد مسکونی به متراژ 55 مترمربع خواهد بود، بیان کرد: 30 میلیون تومان به صورت بلاعوض توسط کمیته امداد، 30 میلیون تومان به صورت قرض‌الحسنه از محل منابع امداد ولایت و همچنین با یاری بنیاد مسکن نیز مبلغی به هر خانوار تحت حمایت که از مشکل مسکن رنج می‌برند، اختصاص خواهد یافت.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه 100 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه نیز توسط بنیاد مسکن به مددجویان پرداخت خواهد شد، گفت: رفع مشکل مسکن مددجویان ساکن در مناطق محروم در اولویت برنامه‌های این نهاد است که افزایش همکاری‌ها موجب مرتفع ساختن مسائل فقرا و محرومان در حاشیه شهر و به خصوص مناطق کم‌برخوردار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی‌های دقیقی را برای پیشبرد ساخت مسکن مددجویی برای خانوار بی‌بضاعت استان به کار گرفته‌ایم، بیان کرد: ساخت سرپناه مقاوم در مناطق محروم، به توسعه و رونق اقتصادی این مناطق کمک خواهد کرد.
دشتی با اعلام اینکه ساخت مسکن و ایجاد سرپناه برای خانوار تحت حمایت از جمله خدمات مهم و با اهمیت است، بیان کرد: یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های کمیته امداد در زمینه محرومیت‌زدایی، ارائه خدمات عمرانی و تامین مسکن مناسب برای خانوار تحت حمایت ساکن در مناطق محروم است که این امر می‌تواند زمینه‌ساز توانمندسازی و خوداتکایی آنها شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل ساخت منزل برای خانوارهای نیازمند پرجمعیت ساکن در مناطق محروم را از جمله برنامه‌های مهم این نهاد عنوان کرد و گفت: با یاری بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی امیدواریم به زودی شاهد بهره‌برداری از این منازل باشیم تا خانوار تحت حمایت در سرپناه جدید خود ساکن شوند.
در ادامه این دیدار، سرهنگ پاسدار علی پیرجاهد، مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل با اشاره به اینکه بسیج سازندگی همواره در کنار کمیته امداد می‌کوشد یاریگر اقشار آسیب‌پذیر باشد، بیان کرد: در حوزه‌های مختلف عمرانی و محرومیت‌زدایی فعالیت‌های بسیار موثری برای رفع نیازهای ضروری مددجویان به انجام رسیده است.
وی با بیان اینکه گروه‌های جهادی با روحیه‌ای تلاشگرانه و عزم راسخ درصدد کمک به نیازمندان هستند، افزود: چنین فعالیت‌هایی ضمن تحقق توسعه و عمران روستایی، منجر به رفع محرومیت و ارتقای زمینه‌های اشتغال در روستا و مناطق محروم خواهد شد.
سرهنگ پیرجاهد ضمن اعلام آمادگی این سازمان در ساخت مسکن مددجویی برای خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان، گفت: بهره‌مندی مددجویان از منزل مناسب، موجب دلگرمی آنها می‌شود تا با روحیه و امید بیشتری به زندگی خود ادامه دهند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۲۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید