دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۲ دی ۱۴۰۰ / ۰۹:۰۸
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۸۶۴۱۹
گزارشگر : ۹۲
طی 9 ماهه سال‌جاری صورت گرفت

ایجاد 3000 فرصت شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی

ایجاد 3000 فرصت شغلی جدید برای مددجویان اردبیلی
(یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰) ۰۹:۰۸

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: برای 3000 نفر از مددجویان تحت حمایت در 9 ماهه سال‌جاری اشتغال پایدار ایجاد شده است تا بتوانند با تکیه بر توانایی‌های خود به خودکفایی برسند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد؛ حسین دشتی با اشاره به اینکه مددجویان تحت حمایت پس از فراگیری آموزش‌های لازم شغلی وارد بازار کار می‌شوند، گفت: 3000 نفر از مددجویان در سال‌جاری پس از شرکت در دوره‌های آموزشی و دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه شغل مورد نظر خود را ایجاد کرده‌اند.
وی با بیان اینکه ایجاد اشتغال پایدار به رفع مشکلات گسترده خانوار تحت حمایت کمک می‌کند، افزود: کار و فعالیت، موجب شکوفایی استعدادهای نهفته مددجویان شده و تاثیربسزایی در کیفیت زندگی آنها دارد.
دشتی با اشاره به اینکه کمیته امداد به دنبال پایدارسازی فرصت‌های شغلی و کسب درآمد مناسب برای اقشار آسیب‌پذیر است، اعلام کرد: به هیچ عنوان پس از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی پرونده مددجویان بسته نمی‌شود و تا زمانی که آنها به خودکفایی کامل برسند از خدمات این نهاد بهره‌مند هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه 1000 مددجو از طریق طرح «راهبری شغلی» وارد عرصه کار شده‌اند، گفت: طرح راهبری، کارآفرین محور است که مددجویان در خصوص تولید، فروش، بازاریابی و تهیه نهاده‌های تولید با کارفرمایان همکاری دارند و زیر نظر آنها مشغول به کار و فعالیت می‌شوند.
وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف بسیار مهم در بحث «راهبران شغلی» بهره‌گیری از توان علمی و عملی کارآفرینان است، بیان کرد: از کارآفرینان و صاحبان مشاغل خواستاریم با بهره‌گیری از ظرفیت مددجویان تحت حمایت به فعالیت‌های خود گسترش دهند.
دشتی با بیان اینکه در این زمینه نیز کمیته امداد بسته‌های تشویقی مناسبی را در نظر گرفته است، افزود: به ازای هر یک از مددجویان که توسط کارفرمایان مشغول به کار شوند، 100 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در اختیار کارفرما قرار می‌گیرد.
‌ مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه پرداخت حق بیمه مددجویان به مدت حداقل دو سال از دیگر بسته‌های تشویقی این نهاد به کارفرمایان است، گفت: در مناطق محروم، کارفرمایان می‌توانند از هر دو بسته تشویقی کمیته امداد بهره‌مند شوند.
وی به آموزش فنی و تخصصی به 2200 نفر از مددجویان اشاره کرد و افزود: قبل از معرفی خانوار تحت حمایت به کارفرمایان، آنها آموزش‌های لازم شغلی را فرا می‌گیرند که این امر موجب بهره‌وری بالا و پیشبرد اهداف تولیدات کارخانه و یا سایر محصولات می‌شود.
دشتی کاریابی برای 151 مددجو را از دیگر فعالیت‌های این نهاد برشمرد و گفت: در قالب طرح «هدایت شغلی» می‌کوشیم تا مددجویان بیشتری به بازار کار معرفی شوند که در این زمینه نیز کارفرمایان با بهره‌گیری از بسته‌های تشویقی می‌توانند برنامه‌های خود را توسعه دهند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۴۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید